x
150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ 444 7 250 Pzt-Cu:9-17/Cts:9-12
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Satış Sözleşmesi

Şentürkler Veterinerlik Hizmetleri Hayvan Ürünleri San. Ltd Şti ile müşteri arasındaki sanal ortamda satış sözleşmesidir.

Madde - 1

Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptıı, aşaıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Madde - 2 

Satıcı Bilgileri

Ünvanı:  Şentürkler Veterinerlik Hizmetleri Hayvan Ürünleri San. Ltd Şti 

Adresi: Çengeldere mh. Polonez yolu üzeri no:64/2  Beykoz / İstanbul

Tel: 444 7 250 Faks: 0216 479 23 78

Email: [email protected]


Madde - 3

Alıcı Bilgileri

Tüm üyeler: Şentürkler Veterinerlik Hizmetleri Hayvan Ürünleri San. Ltd Şti Firmasının e-ticaret mağazası  www.mamaal.com'a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

Madde - 4

Sözleşme Konusu ve Ürün bilgileri:

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden deişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5

Genel Hükümleri

5.1 - alıcı, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için alıcınin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.

5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı satıcı sorumlu tutulamaz.

5.4 " Satıcı, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

5.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için is bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alıcınin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

5.6 - Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartinin alıcınin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini satıcı ya ödememesi halinde, alıcı kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kisi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü 3 isgünü içinde satıcı ya göndermek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.

5.7 - Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparisinin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. alıcının siparisi iptal etmesi halinde, satıcı 7 gün içinde alıcıya ait kredi karti fisinin iptali ve ilgili tutarin alıcınin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapilan islem elektronik posta araciligi ile alıcıya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi satıcı sorumlu tutulamaz.

5.8 - Alıcı ve/veya alıcının teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degistirme isleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler satıcıya, alıcı tarafinin teslim aldigi tarihten baslayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri satıcı tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolmasi halinde, alıcı teslim almis oldugu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadir.

5.9- Is bu sözlesme, alıcı tarafindan elektronik olarak onaylandiktan(üyelik gerçeklestirikdikten sonra) [email protected] adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir.

Madde - 6

Cayma Hakkı:

Alıcı, sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde satıcıya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis ve ambalajinin zarar görmemis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya alıcıya teslim edilen ürünün satıcıya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin alıcınin kredi karti hesabina iade edilmesi için satıcı ilgili banka nezdinde girisimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi satıcı sorumlu tutulamaz. Satış faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli alıcıya aittir. Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir.

Madde - 7

Yetkili Mahkeme;
İş bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile alıcınin veya satıcınin yerlesim yerindeki tüketici mahkemeleri yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, alıcı is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.